לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין פלילי – למה צריך ואיך בוחרים

לאחר מסלול לא פשוט של לימודים ומבחנים אדם זוכה בתואר עורך דין. הסיבה לכך היא שבמערכת המשפט, בכל תחום ישנם חוקים, תקדימים וחומרים רבים נוספים בהם חייב עורך הדין להיות בקיא על מנת לייצג את לקוחותיו בצורה הטובה ביותר. בין אם אדם עבר על החוק ובין אם לאו ייצוג על ידי עורך דין מקצועי אשר יעניק לו יעוץ משפטי והכוונה ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בעבירה פלילית בשל מורכבות העניין והתהליך אותו צריך לעבור. באופן טבעי אדם המואשם בביצוע עבירה נמצא תחת לחץ רב ולא פעם הלחץ הזה גורם לו לקבל החלטות שגויות שיכולות להיות בסופו של יום הרות גורל. אי לכך, חשוב ביותר לשכור את שירותיו של בעל מקצוע בעל יידע, וותק, מוניטין וניסיון על מנת שילווה אותו בהליך המשפטי הקשה ובהכנות למשפטו. אז עורך דין פלילי – למה ואיך בוחרים אחד שכזה? על האלה הראשונה ענינו בפסקה זאת את התשובה השנייה ננסה לספק בהמשך.

עורך דין פלילי – למה צריך ואיך בוחרים בצורה הנכונה

לדאבוננו, אחוז הפשעים הפליליים בארץ ישראל הוא אחד מהאחוזים הגבוהים בארצות המערב ומעל 45,000 אנשים בממוצע מורשעים על עבירות פליליות. יתרה מכך, בגלל חוסר ייצוג הולם ומקצועי. הנתונים מצביעים על כך שב – 90% מהמקרים אלו העוברים את העבירה מורשעים בתום ההליך.

אם כן, על השאלות של עורך דין פלילי – למה צריך ואיך בוחרים את איש המקצוע הנכון?

  • וותק הוא לא בהכרח ניסיון: ישנם לא מעט עורכי דין ששמם הולך לפניהם והם בעלי וותק רב שנים בעולם המשפט. אולם, חלקם בעלי ניסיון עשיר בתחומים אחרים כגון דיני משפחה או נזיקין ולעולם המתמחה בפלילים הם נכסו זה עתה והם בעלי ניסיון דל. חשוב שנבחר עורך דין שמתמחה אך ורק בתחום הפלילי.
  • כל היידע בלחיצת כפתור: כיום, בעולם האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט תוכלו בכמה לחיצות כפתור פשוטות לקרוא על האדם בו תבחרו לייצגכם, לקרוא ביקורות, לבקש המלצות ולראות באילו מקרים הוא הצליח להגיע עבור לקוחו לעסקת טיעון במרה טוב ולזיכוי מלא במקרה טוב יותר. אם אין באפשרותכם לעשות מחקר זה בקשו מאדם קרוב שיעשה אותו עבורכם.
  • רואים עין בעין: התקשורת בין הלקוח לעורך דינו היא קריטית. אם עורך הדין לא יבין אתכם או אתם אותו זה עלול להביא למצב בו סיכויכם לצלוח את המשפט ילכו ויתמעטו. חשוב שכבר בשיחת הייעוץ הראשונה תהיה ביניכם כימיה טובה.

על החיים לא מהמרים

משרד עורכי דין סגל שמחיוב ושות׳ בעל ניסיון רב שנים בייצוג לקוחותינו בתחום הפלילי. בין מדובר בעבירות סמים, עבירות מין, עבירות אלימות, רכוש, צווארון לבן, עבירות המתה, דיני צבא או ייצוג של קטינים אנחנו מייחסים חשיבות גדולה לקשר המקצועי וליווי לקוחותינו ליווי אישי צעד אחר צעד. על ידי דבקות במשימה אנו משיגים בעבורם את התוצאות הטובות ביותר במאבקים משפטיים חסרי פשרות. עורך דין פלילי – למה צריך ואיך בוחרים בצורה הנכונה? פשוט מתקשרים אלינו או משאירים פרטים ואנו נדאג שהמומחים שלנו יחזרו אליכם במהרה.

בן גוריון 11, מגדל ויטה, בני ברק

לקביעת פגישת ייעוץ