תוכן עניינים

לקביעת פגישת ייעוץ

עו"ד לניכור הורי שיעזור לכם לזהות אם מתקיים כלפיכם

סגל שמחיוב ושות', משרד עורכי דין שמתמחה בטיפול בדיני משפחה ובתחום הניכור ההורי, לצד הבנה של אופי התסמונת והאפשרויות להתמודד עמה בחיי היומיום וברמה המשפטית

 

בזכות הניסיון הרב שצברנו והחשיפה למספר עצום של מקרים, למדנו והתמחנו, בסגל שמחיוב ושות', בנושא הניכור ההורי והדרכים להתמודד עם ניכור הורי ולטפל בו בכל דרך שניתן. אנו מספקים ללקוחותינו את הכלים לבחון האם תסמונת הניכור ההורי מתקיימת ובמידה וכן, את היעוץ הטוב ביותר להתמודד עמה.

 

משרדנו מדורג ב-Dun's 100 בין משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה והירושה לשנת 2022

 

על תסמונת הניכור ההורי

לא פעם, בהליכי גירושין הורים חשים כי ילדיהם מתנכרים אליהם. חשוב לציין שזו היא תופעה שלרוב מתגלה בהליכי הגירושין, אך מתברר, לא פעם, כי החלה עוד לפני כן. מדובר במצב בו אחד ההורה מסית את הילד כנגד ההורה האחר, מצייד תמונה של "טוב" ושל "רע", מה שמוביל, בסופו של דבר, לניכור של הילד את ההורה השני, ההורה המנוכר.

 

ההשלכות של הניכור ההורי על ההורה המנוכר ועל הילד

הורים אשר חווים ניכור הורי חשים מתוסכלים, חסרי אונים, ובעיקר מאוד מתגעגעים וכואבים. חשוב לשים לב לנושא ולטפל בו בצורה המקצועית ביותר ככל שניתן, כי יש דרכים מקצועיות לטפל בניכור הורי ואנחנו נשמח לעמוד שם לצידכם.

ילדים אשר חווים ניכור הורי חווים חוויה נפשית מטלטלת ומעצבת שעשוי להשפיע מעבר על תפיסתם את ההורה האחר, את תפיסתם לגבי הורות ומשפחתיות בכלל. הילד עצמו מאמין כי ההורה המנוכר הוא אכן "רע" וההבדלים המנוגדים בין שני ההורים, משפיעים קשות על ההתפתחות הנפשית התקינה של הילד.

 

זיהוי והבנה של המהות בניכור הורי

אנו, בסגל שמחיוב ושות', מודעים לאפשרות כי מתרחש ניכור הורי לעתים אף לפני הלקוח עצמו. במקרים אחרים, לקוחות מגיעים אלינו עם הבנה כי מתקיים ניכור הורי, בשאלה מה ביכולתם לעשות? אנו מספקים גם את הכלים לזיהוי ניכור הורי וכמובן ייעוץ בתיקים הרגישים בנושא זה.

 

ניכור הורי בתפיסת בתי המשפט

אם בעבר, התסמונת לא היתה מוכרת או ידועה כפי שהיא היום, הרי שכיום מדובר בתסמונת שכיחה באופן יחסי ויש הטוענים שאף כרבע מהילדים להורים בהליכי גירושין נחשפים לניכור הורי. בתי המשפט מתייחסים לכך בחומרה רבה ומטילים קנסות גבוהים על הורים מנכרים וישנן החלטות בהן בית המשפט קבע כי משמרתו של ההורה המנכר תישלל ממנו והילד יועבר למשמרתו הבלעדית של ההורה המנוכר.

 

הצלחה בזכות מקצועיות, הבנה ורגישות

אנו מאמינים כי נפלה בחלקינו הזכות לסייע ללקוחות רבים המתמודדים עם הקשיים והמורכבויות של ניכור הורי בזכות שילוב של מקצועיות, הבנה ורגישות:

  • מקצועיות: אנו מקפידים על מתן שירות ברמת מקצועיות חסרת פשרות, המתאפשרת לנו בזכות שנים של ניסיון מקצועי ניהול מגוון תיקים בעלי מורכבויות שונות. כחלק מהשירות המקצועי שלנו, אנו מקפידים להיות זמינים עבור לקוחותינו בעניינים שונים העולים.
  • הבנה ורגישות: אנו מודעים לדקויות האישיות ולמורכבויות המתלוות להליכים מסוג זה ואנו מבינים לעומק, הן מבחינה אישית ומשפטית והן מבחינה מנטלית, מה עובר עליכם בשלב זה של חייכם ואנו כאן כדי להיות אתכם יד ביד.

 

בית אחד לכל מה שאתם זקוקים לו כרגע

אנו שמחים לספק מענה כולל עבור לקוחותינו המתמודדים עם אתגרים בחייהם האישיים בהליכי גירושין וכמובן לא רק. אנו מטפלים מזה שנים, במגוון תיקים מורכבים של ניכור הורי ומודעים לרגישויות העולות במהלך הליכים שכאלו, וכמובן להשלכות של ניכור הורי וההליכים בעניינו על כל הגורמים במשפחה כולה. בזכות הניסיון הרב שצברנו אנחנו יכולים לספק עבור כל לקוח את המעטפת המלאה עבור כל צרכיו במסגרת ההליכים השונים בתחום זה.

 

נשמח אם תצרו איתנו קשר על מנת שנוכל לספק לכם את הכלים והאפשרויות העומדות בפניכם כדי להתמודד עם ניכור הורי בתקופה מאתגרת זו

 

הליך ניכור הורי

תסמונת הניכור ההורי מתרחשת בדרך כלל על רקע של גירושין, בה הילד מתנכר לאחד מהוריו בשל הסתה בלתי מוצדקת מצדו של ההורה האחר. בדרגות החמורות של תסמונת זו, מפתח הילד תלות מוחלטת בהורה המנכר ואילו את ההורה המנוכר, תופס הוא כאויב, כאדם רע שיש להתרחק ממנו. איך מזהים תופעה זו ואיך מתמודדים איתה?

האם אתם סובלים מניכור הורי?

יש לכם קשר טוב ויציב עם הילד שלכם, אך מאז הפרידה מבן או  מבת הזוג, אתם חשים בשינוי משמעותי ביחסו של הילד כלפיכם. לעיתים, מדובר בתגובה טבעית לפרידה, שכן אף ילד לא רוצה שהוריו יתגרשו. אז, ייתכן שתחוו ממנו מעת לעת, רגשות של כעס, חרדה או עצבות. אולם, אם אין המדובר ברגעים, אלא בדפוס התנהגות שלילי קבוע, ייתכן שמדובר בניכור הורי. התעלמות, חוסר שיתוף פעולה, כעס קיצוני, אדישות ובוודאי חוסר רצון להיפגש אתכם, כל אלו יכולים להיות תוצאה של הסתה מצד ההורה האחר.

פנו לייצוג משפטי

אם עולה בהם חשש לניכור הורי, דווחו זאת באופן מיידי לעורך הדין שלכם ואם טרם פניתם לעורך דין לגירושין, זוהי השעה לעשות זאת. ללא טיפול פסיכולוגי ומשפטי, ניכור הורי עלול רק להחמיר וככל שיחלוף הזמן, יהיה קשה יותר לתקן את הנזק ליחסים שלכם עם הילד. כמו כן, מטבע הדברים, כאשר הורה אחד מסית את הילד נגד ההורה האחר, מערכת היחסים בין בני הזוג מסלימה עוד יותר. אז, הסיכוי לניהול הליך הגירושין בדרכי שלום הולך וקטן והנפגע המרכזי מכך יהיה הילד. על כן, גם מסיבה זו, חשוב לטפל בבעיה בכל היבטיה, ללא דיחוי.

הליך משפטי מהיר

בימים אלו מתקיים פיילוט בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, אשר מפנה זוגות לדיון דחוף בסוגיית הניכור ההורי בלבד. הדיון יתקיים תוך 14 יום וזאת ללא קשר לתיק הגירושין. השופט המטפל בהליך זה הוא השופט ארז שני, אשר  מקבל החלטות בכל תיק על פי נסיבותיו. מטרתו של הליך מהיר זה היא לעצור באופן מיידי את ההסתה של ההורה המנכר. לצורך כך, מופנים הצדדים לבעלי מקצוע לשיקום היחסים המשפחתיים ולעיתים מורה בית המשפט על שינויים בהסדר המשמורת. הכל בהתאם להתרשמותו מטיב מערכת היחסים של כל אחד מן ההורים עם הילד ומתוך הבנה כי ילד זקוק לקשר קרוב ויציב עם שני הוריו.

ניכור הורי עורך דין

משרד עורכי דין סגל שמחיוב למען הקהילה

לקביעת פגישת ייעוץ

נגישות
×

לשירותך

ספר לנו במה נוכל לסייע לך?

× מענה מיידי