תוכן עניינים

לקביעת פגישת ייעוץ

עו"ד למזונות שיודע לחשב את הצרכים שלך

סגל שמחיוב ושות', משרד עורכי דין המתמחה בדיני מזונות תוך בחינת כל האפשרויות המשפטיות ואף הלא משפטיות, והמשמעויות שלהן עבור הלקוחות

נושא המזונות, כמעט באופן טבעי, הוא אחד מהרגישים בתחום דיני המשפחה וללא ספק אחד המשמעותיים בקשר לחיי היום-יום של כל חברי המשפחה המשתנה. אנו, בסגל שמחיוב ושות', מספקים ללקוחותינו את היעוץ הטוב ביותר ובחינת המשמעות של כל אחת מהאפשרויות העומדות בפניהם, תוך הבנת המצב בו הם נמצאים הן מבחינה משפטית ולא פחות חשוב מכך, מבחינה אישית. 

משרדנו מדורג ב-Dun's 100 בין משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה והירושה לשנת 2022 

על מזונות אישה ומזונות ילדים

לפני שנעלה את השאלות העולות בתחום המזונות, כדאי שנעשה קצת סדר בין המושגים ונכיר את שני סוגי המזונות השונים:

 • מזונות אישה

מזונות אישה ניתנים על ידי בעלה, רק עד שניתן הגט במטרה לשמור על רמת החיים אליה רגילה. מאחר ולעתים הליכי גירושין הם מורכבים ובשל כך גם ארוכים, לסוגייה זו יש משקל רב בהתייחסות להשלכות של תיק המזונות.

 • מזונות ילדים

מזונות ילדים ניתנים במטרה לדאוג לצרכי הילדים עד לבגרותם, בגיל 18. בהתאם לדין העברי, לפיו מחליט בית הדין הרבני, ישנן שלוש "מדרגות" בנוגע לגובה המזונות, ביחס לגיל הילד:

גיל 0-6: בתקופה זו, לפי הדין העברי האב חייב במזונות מלאים, ללא קשר למצבו הכלכלי.

גיל 6-15: בתקופה זו האב משלם את כל ההוצאות ההכרחיות עבור הילד וביתר, ישנה חלוקה שוויונית בין שני ההורים.

גיל 15 ועד בגרות (18): חלוקה בין ההורים אשר מתחשבת בהכנסותיהם.

הדין הרבני והחקיקה האזרחית

כשמחפשים מענה לשאלות העולות בענייני מזונות, חשוב לדעת שישנו חוק אזרחי העוסק בהסדרת המזונות בין בני זוג, והוא החוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), תשי"ט-1959, אשר מאפשר להתנות על הנהוג בדין הרבני תוך בחינת המשמורת על הילדים, כמו גם ההכנסות של בני הזוג, בבואם לקבוע מזונות באמצעות בית משפט לענייני משפחה.

הדרכים המקובלות לטיפול במזונות

כיום ישנן כמה דרכים עיקריות להסדיר את נושא המזונות וביניהן:

 • הסדרה באמצעות בית הדין הרבני

בהתאם לדין העברי, כפי שחלקו הוצג לעיל, ביחס למדרגות הגיל למשל.

 • הסדרה באמצעות הסכם ממון שנחתם מראש, או הסכם גירושין עליו חתמו בני הזוג

ישנם זוגות החותמים על הסכמי ממון לפני נישואיהם ובו מוסדרים גם ענייני מזונות. בנוסף, ישנה האפשרות לנסח הסכם גירושין המסדיר בתוכו גם את נושא זה ולהגישו לבית המשפט לענייני משפחה לקבלת תוקף של פסק דין.

 • הסדרה דרך הגשת תביעה לבית משפט לענייני משפחה

במקרים בהם אין הסדרה מראש או בדיעבד באמצעות כל הסכם שהוא, ישנה האפשרות להגיש תביעה לבית משפט לענייני משפחה ולבקש שיכריע בסוגיות שונות בהליך הגירושין וביניהן גם סוגיית המזונות.

גם בתי המשפט מתקדמים

בעידן המודרני ישנה אפשרות של חלוקת משמורת בין בני הזוג בצורה שוויונית יותר, מה שמוכר לרבים מאיתנו כ"משמורת משותפת" בנוסף גם ישנה האפשרות להתחשב בהכנסותיהם של בני הזוג בכדי לקבוע את גובה המזונות, כך שיוכלו לעמוד בהם לטובת הילדים. ב-2017 בית המשפט העליון קבע תקדים לפיו בני זוג יכולים להתחלק בגובה המזונות במידה והמשמורת שלהם היא שוויונית ושכרם זהה. בכך, בית המשפט למעשה קובע טוב מתקדם יותר המאפשר בחינה ערכית יותר ביחס לגובה המזונות מתוך תפיסה של טובת הילדים. 

כשעולות שאלות, אנחנו משרד עו"ד למזונות שמספק תשובות

שאלות רבות עולות ביחס למזונות ואנחנו כאן כדי לספק לכם את המידע הדרוש לכם כדי שנוכל יחד לקבל את ההחלטה הטובה עבורכם ביחס לכל השאלות שיכולות לעלות, שאלו רק חלקן:

 • מה היא משמורת משותפת ומה השפעתה על דמי המזונות?
 • מה הם מזונות אישה ומתי בעל חייב בהם?
 • כיצד נקבע גובה המזונות?
 • כיצד מטפלים במזונות של זוגות מעורבים?
 • כיצד ניתן לשנות החלטות ביחס לדמי מזונות, או לבטל מזונות?
 • מה עושים במקרה של אי תשלום מזונות?

סוד ההצלחה שלנו

הלקוחות שלנו מרגישים בבית וזה אחד הישגים המשמעותיים ביותר שלנו, במיוחד בתקופה בה ביתם שלהם עובר טלטלה. הלקוחות שלנו מרגישים בידיים טובות,  כיוון שאנחנו מצליחים לשלב בין:

 • מקצועיות: אנו, בסגל שמחיוב ושות' מאמינים בבחינת כל האפשרויות העומדות בפני הלקוחות שלנו והצגת האפשרויות השונות על משמעויותיהן קצרות וארוכות הטווח עבורם.
 • ותק וניסיון: בזכות תיקים רבים שניהלנו במשרדנו, זכינו להיחשף למגוון דקויות בהליכים המשפטיים השונים וללמוד דרכי התנהלות המסייעות בהשגת התוצאות הרצויות במזונות.
 • אנושיות: אנחנו מודעים למצב הרגיש בו נמצא כל אחד ואחד מהלקוחות שלנו בתקופה זו של חייו. אנו שמים את הצרכים המשפטיים של הלקוחות שלנו במרכז כל תיק ופועלים להשיגם, לצד הבנה של הצרכים האנושיים.
 • יחס אישי וזמינות: יחס אישי הוא אחד הדברים החשובים הן ללקוחותינו והן לנו. אנו מודעים לצורך של הלקוחות שלנו בכתובת זמינה ולכן, אנו מקפידים לספק זמינות מרבית.


מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי שנוכל לספק לכם את הייעוץ הדרוש ויחד לצלוח דרך מאתגרת תוך השגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם, לטווח הקצר והארוך

משרד עורכי דין סגל שמחיוב למען הקהילה

לקביעת פגישת ייעוץ

נגישות
×

לשירותך

ספר לנו במה נוכל לסייע לך?

× מענה מיידי